Pandemi gölgesinde Sevgililer Günü

Sevgililer Günü 14 Şubat'ta kutlanır. Çiftler, eşler ya da partnerler aşklarını ifade etmek için, kartları, mektupları, çiçekleri ve diğer başka hediyeleri kullanır. Bazen bir restaurantta veya otelde romantik bir akşam yemeği (ki bu sene şartlar buna müsait değil) ile kutlayanlar da olur.


Biriyle romantik bir ilişkide olan insanların sevgilerini ifade etmek için kullandıkları bu araçlar

arasında semboller de gözümüze çarpar. Kırmızı gül ve Cupid (Aşk Meleği) bu sembollerin en benimsenmiş olanlarıdır. Sevgililer Günü kartları daha çok bu sembollerle dekore edilmiştir. Yine en bilinen ifade yolları arasında hediye çiçek, çikolata ve şekerler bulunur. Bazı insanlar takı gibi cömert hediyelere yönelebilirler. Birçok otel ve restaurant bu gün için özel teklifler hazırlar. Bu teklifler arasında başbaşa yenen romantik yemekler ve hafta sonu tatilleri yer almaktadır.


Sevgililer Günü resmi tatil değildir. Devlet daireleri, mağazalar, okullar ve diğer kuruluşlar her zamanki gibi faaliyettedir. Toplu taşıma araçları normal tarifelerine göre çalışır. Sevgililer Günü düğün tarihi almak için de çok popüler bir tarihtir.


Tabii bütün bunlar pandemi öncesi yaşanan Sevgililer Günü düzenine göre olan durum. Pandemi döneminde eşlerin birlikte bir restaurantta yemek yemek istemesi veya dışarı çıkması mümkün olmayacak.


Sevgililer Günü sembollerinin arasında yaygın olan kırmızı ve pembe kalpların yanında ayrıca ok ve yay ile temsil edilen Cupid (Aşk Meleği) tasvirleri vardır. Mitolojiye göre, ok kime isabet ederse o kişi aşık olur.

Pandemi bize gösteriyor ki, Sevgililer Günü aslında her gün. Bu kez evlerde özenle hazırlanacak sofralar, giyilecek şık kıyafetler, çalınan romantik müzik ve başbaşa edilen dansı ve birbirinize sunduğunuz hediyeleri kimseye ispatlamanıza gerek kalmayacak.

Demek ki, Sevgililer Günü böyle de kutlanırmış diyeceğiniz harika bir gün olması dileklerimle...Kaynak: timeanddate


0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör