Kitap Okuyoruz

Hippi

1970 yılının Eylül ayında dünyaya kadınlar hükmediyordu… Genç hippi kadınlar demek belki daha doğru olur...Başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanan barışçıl bir neslin arayış ve dönüşüm öyküsü...

18,90 ₺

Paulo Coelho

İtiraf

İntikam ve hırs… İyilik veya kötülük… Siyah ile beyaz…Ve zıtların arasında savrulan hayatlar…Eşsiz şöhretlere sahip Osmanlı ulemasının arasına sızmış bir kâfir. İntikam ateşinde kavrulmuş kötülük dahisi bir zihin.

14,26 ₺

İskender Pala

Masalların Büyüsü

Masallar bir çocuğun eğitimsiz zihninden, bir yetişkinin karmaşık zihnine uzanabilecek şekilde iletişim kurarak kişiliğin tüm seviyelerine eş zamanlı olarak hitap eder hale gelmiştir.

20,10 ₺

Bruno Bettelheim

Havva'nın Cezası

Kız ve erkek çocuklarına, kadınlara “gelenek” ve “din” kisvesi altında şiddeti, tecavüzü, ensesti reva gören, onların kimliğini yok eden, bedenlerini ve ruhlarını örseleyip onlari diri diri mezara gömen, ekmek tekneleri olan tabiatı hunharca katleden erkekler...

20,02 ₺

Nermin Bezmen

Tecavüzü Konuşmamız Lâzım

Tecavüzü Konuşmamız Lazım, yazar, danışman rehber, aktivist ve tecavüz mağduru Sohaila Abdulali’nin cinsel saldırı hakkında dünya çapındaki tartışma üzerine akıllı, kışkırtıcı, çığır açan kitabı.

15,75 ₺

Sohaila Abdulali

Her Yerde Kan Var

Her Yerde Kan Var, yakın tarihin aslında bugüne ne denli benzediğinin, tarihin sadece tekerrürden değil, tefekkürden de ibaret olduğunun romanı.

21,00 ₺

Ayşe Kulin

Kumandanı Öldürmek

Kumandanı Öldürmek yalnızlığı bir yük olarak görmeyen, yeri geldiğinde yalnızlığını bir madalya gibi göğsünde taşıyanlar için yazılmış bir roman.

39,96 ₺

Haruki Murakami

Memleket Hikâyeleri

“Refik Halid’in anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin olaylarıdır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikâyeleri’nde canlandırılan kişilerin çoğu adeta canlıdır.

23,80 ₺

Refik Halid Karay

Böğürtlen Kışı

Böğürtlen kışı kimine peşinde kışın soğuk acılarını getirir; kimine kışın tatlı huzurunu. Kimini arayışlara iter, kiminin sabrını zorlar, kimini tesadüflerle sınar. Böğürtlen kışı hep sürpriz başlangıç ve sonlarla doludur…

22,40 ₺

Sarah Jio

Bufo Affiliate Alışveriş Mağazası'nda yer alan ürünler, firmaların satış ortaklığına (affiliate marketing) izin verdiği ürünlerden oluşup, siteden direkt satış söz konusu değildir. Tıklamalarınız ürün sahibi firmaların (kadın spor giyim ürünleri, sinema, akıllı saatler) sayfasına yönlendirilmektedir. 

© Bufo  2019