Kitap Okuyoruz

Hippi

1970 yılının Eylül ayında dünyaya kadınlar hükmediyordu… Genç hippi kadınlar demek belki daha doğru olur...Başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanan barışçıl bir neslin arayış ve dönüşüm öyküsü...

Paulo Coelho

18,90 ₺

İtiraf

İntikam ve hırs… İyilik veya kötülük… Siyah ile beyaz…Ve zıtların arasında savrulan hayatlar…Eşsiz şöhretlere sahip Osmanlı ulemasının arasına sızmış bir kâfir. İntikam ateşinde kavrulmuş kötülük dahisi bir zihin.

İskender Pala

14,26 ₺

Masalların Büyüsü

Masallar bir çocuğun eğitimsiz zihninden, bir yetişkinin karmaşık zihnine uzanabilecek şekilde iletişim kurarak kişiliğin tüm seviyelerine eş zamanlı olarak hitap eder hale gelmiştir.

Bruno Bettelheim

20,10 ₺

Havva'nın Cezası

Kız ve erkek çocuklarına, kadınlara “gelenek” ve “din” kisvesi altında şiddeti, tecavüzü, ensesti reva gören, onların kimliğini yok eden, bedenlerini ve ruhlarını örseleyip onlari diri diri mezara gömen, ekmek tekneleri olan tabiatı hunharca katleden erkekler...

Nermin Bezmen

20,02 ₺

Tecavüzü Konuşmamız Lâzım

Tecavüzü Konuşmamız Lazım, yazar, danışman rehber, aktivist ve tecavüz mağduru Sohaila Abdulali’nin cinsel saldırı hakkında dünya çapındaki tartışma üzerine akıllı, kışkırtıcı, çığır açan kitabı.

Sohaila Abdulali

15,75 ₺

Her Yerde Kan Var

Her Yerde Kan Var, yakın tarihin aslında bugüne ne denli benzediğinin, tarihin sadece tekerrürden değil, tefekkürden de ibaret olduğunun romanı.

Ayşe Kulin

21,00 ₺

Kumandanı Öldürmek

Kumandanı Öldürmek yalnızlığı bir yük olarak görmeyen, yeri geldiğinde yalnızlığını bir madalya gibi göğsünde taşıyanlar için yazılmış bir roman.

Haruki Murakami

39,96 ₺

Memleket Hikâyeleri

“Refik Halid’in anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin olaylarıdır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikâyeleri’nde canlandırılan kişilerin çoğu adeta canlıdır.

Refik Halid Karay

23,80 ₺

Böğürtlen Kışı

Böğürtlen kışı kimine peşinde kışın soğuk acılarını getirir; kimine kışın tatlı huzurunu. Kimini arayışlara iter, kiminin sabrını zorlar, kimini tesadüflerle sınar. Böğürtlen kışı hep sürpriz başlangıç ve sonlarla doludur…

Sarah Jio

22,40 ₺

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

© Bufo  2020